Zili mati un uzšūt nepaspēts apģērbs

Līga Banga

Ar prātam neaptveramu vētru ārpus ūdens glāzes iesākās ne mazāk vētrainais un jau ceturtais Riga Fashiom Mood festivāls. Vētrā sildīja mūs ugunskurs tačkā, šņabis ar olīvēm un marinētiem gurķiem no iekšpuses un mode sirdī. Tik poētiski un vienlaikus burtiski. Tas viss mūs, apsēstos, patiesi sagaidīja RFM pirmajā dienā. Par organizatorisko pusi nevaru teikt ne vienu sliktu vārdu, jo- bij. Tabakas fabrika ir brīnišķīga vietas izvēle, atmosfēra omulīga, cilvēki smaidīgi un skates kā 1 2 3 bez ierasti garās nīkšanas. Ko tur vairs daudz, tikai viens mīnusiņš ir fotogrāfu vietas, par ko ir vērts piedomāt nākotnē. Pārējais ir wonderbra.

Līga Banga

Līga Banga

Līga Banga mani ik reizi pārsteidz, jo patiesībā es nespēju saprast kas un kāds ir viņas stils. Reiz tie ir a’ la Gotjē skulturētie tērpi, kas stāv atstatus no ķermeņa, pagājušajā sezonā plūstoši batikotie un drapētie tērpi ar paraupjām lentām (a’ la liktenīgā sievišķība), tagad- šī esot modernā mājsaimniece. Neskatoties pēc konteksta, neiespējami vērtēt. Lai vai kā- spilgtas krāsas un mīla eksperimentēt ar apģērba konstrukciju (LMA modinieku kopīgā iezīme) ir šīs modernās mājsaimnieces garā. Ieskaties, blūžu, svārku un mēteļu detaļās!

Līga Banga

Līga Banga

Līga Banga

Līga Banga

Līga Banga

Arvils Linde

Savukārt, pilnībā pretējs gadījums ir Arvils Linde, kurš pārsteidzoši prātīgi un plānveidīgi virzās pa (iespējams) savā prātā izspēlēto taku. Ar katru kolekciju aizvien tālāk un tālāk attīstot savu rokrakstu, pilnveidojot bijušo ar nākamo. Arī te, kā iepriekšējā Wolf Man kolekcijā, vīrietim uztērpti svārki, kas patiesībā ir bikses. Pagājušajā sezonā- aizlokāmas bikses, šajā- bikses ar ‘ priekšautiņu’ . Pārējais tāpat- klasika ar pamainītām proporcijām un asprātīgu pieeju.

Arvils Linde

Arvils Linde

Arvils Linde

Arvils Linde

Arvils Linde

Arvils Linde. Un nav jau arī nemaz melots :)

 Visi foto: Aiga Rēdmane

Atstāt komentāru