Riga Fashion Mood: otrā diena latviskā garā

Žanete Auziņa

Riga Fashion Mood otrā diena tika veltīta LV modes dizainā jau diezgan labi zināmajiem modes dizaineriem. Kāds t.s. vecā kaluma, kāds vienkārši piedien šai kategorijai pēc stilistikas. Un visiem (izņemot Žaneti Auziņu, kuras ekstrēmā galva rota arī rotāja pasākuma plakātus) kopīga bija ierasti latviskā krāsu palete un materiāli. Tumšais krāsu gals un adījumi. Protams, ar izņēmumiem, bet kopiespaids neizbēgami radās šāds. Ceru, ka pirmās dienas dalībnieki reiz nonākot šajā galā nezaudēs savu enerģiju un sparu. Smuks jau ir mūsu latviskums, tas nenoliedzami.

Žanete Auziņa

Žanete Auziņa

Krāsainākā pārstāve un otrās dienas pārstāve- Žanete Auziņa turpināja pirms nedēļas Rīgas Modes nedēļā iesākto tematisko līniju tādā pat stilā, tik izraugoties nedaudz citus modeļus un krāsu kombinācijas. Un plastikāta rotas šoreiz uz galvas vai burtiski- aizgrieztas uz mugurpusi, ļaujot vairāk mirdzēt pašam tērpam, ne rotu sniegtajam dramatismam.

Baiba Ripa

Japāņu iemīļotais zīmols Baiba Ripa drīz arī tiks vairāk novērtēts arī te. Vismaz ar šo, visiem saprotamo kolekciju, kuras galvenais motīvs- adījumi, adījumi un vēlreiz adījumi. Tam par iemeslu ir dizaineru viedoklis, ka adījums ir tuvāks ķermenim jo ieņem valkātāja formu, nekā jebkurš cits audums. Un tā adīts tērps sadarbībā ar valkātāju veido pats savu unikālo modeli.  Un tas viss uz pelēkā fona, kam par akcentu ir tirkīzzilais, dzeltenais un sārtais.

Baiba Ripa

Baiba Ripa

Baiba Ripa

Baiba Ripa

Baiba Ripa

Baiba Ripa

Baiba Ripa

Baiba Ripa

Leny Tomy Factory

Bērnu apģērbu zīmols Leny Tomy Factory ir salīdzinošs jaunpienācējs, kas darbojas vien no 2008. gada. Spilgtās krāsas, tilla kilometri un zinu droši- katra mazā grib justies kā princese (kuplie svārki) un Leny Tomy Factory to nodrošina. Es te spriest neko nevarēšu, tills man uzdzen šermuļus un tilla svārki vēl jo vairāk, tapēc jau te ir dizaineres, kas saprot mazākos.

Leny Tomy Factory

🙂 Leny Tomy Factory

Koshakova

Skaidrs ir tas, ka Latvijā vairs neviens nesals, jo arī Irina Košakova piedāvā trikotāžu un blīvus adītus tērpus. Galvenais- ērtus, par ko šajā gadījumā nav iemesls šaubīties. Un arī te- pelēkais pelēkais un pelēkais. Un kombinācijā ar kažokādām, latviskais atšķaidās ar slāvisko. Kaimiņi taču!

Jāpiezīmē, ka dizaineriem būtu vērts piesargāties no Del Gardi apavu izmantošanas kolekciju demonstrācijā. Jo- tie ir ļoti specifiski apavi, ļoti glīti un tā tālāk, nelaime, ka tie mēdz aizēnot pašus tērpus.

Koshakova

Koshakova

Koshakova

Cinnamons

Cinnamons centās aizbēgt no kopējās noskaņas, piedāvājot Parīziskas ainiņas latviskā mērcītē. Kā skan zīmola lozungs- sievišķīga sieviete, un tāda ir tā parīziete. Vai teicu, ka atkal trikotāža?

Cinnamons

Cinnamons

Visi foto: Aiga Rēdmane

 

Viens komentārs

Alise  on June 22nd, 2013

ja tajā pirmajā bildē tā galvas rota būtu zilā krāsā, izskatītos kā rudzupuķe!

[Reply]

Atstāt komentāru