Talantu jūra muzejā

Ar steigu pierakstam piezīmju blociņos atzīmi: līdz 27. maijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Latvijas modes dizaina studentu un viņu autoritāšu izstāde ” Talantu jūra- Coppice”! Autoritātes: Mareunrol’ s, Natālija Jansone, Žanete Auziņa, Katyakatya Shehurina, SALT, Keta Gūtmane, Līga Banga un Zofa.

Vairs tikai nedēļu Dizaina muzejā būs apskatāma izstāde, kurā piedalās LMA modes studenti un vienkopus – viņu par autoritātēm atzītie Latvijas modes dizaineri. Atraktīvā veidā (neierasti muzejam) eksponēti visradošākie un netradicionālākie studentu meklējumi dizainā. Arī ekspozīcijas manekeni iekārti striķos, kas veido grafiskus rakstus (aplausi idejas autoram/ – iem). Un vienlaikus- ļauj tiem ik pēc pieskāriena viegli izšūpoties un mainīt savu pozīciju. Nost ar statiskumu!

Tiem, kas aktīvi seko LV modē notiekošajam- izstāde nesagādās ārkārtīgu pārsteigumu, jo viss- vairāk vai mazāk ir jau redzēts. Un tomēr: šis- tas ir piemirsies, šo- to ir nu iespējams apčamdīt tuvāk (mode taču ir arī viena taktila bauda!). Un atšifrēt mītisko noslēpumu par to kā gan Mares un Rola tērpus putni tik sparīgi spēj lidināt gaisā.

Un kā gan bez mīnusiņiem par kuriem būtu vērts muzejam padomāt nākamajā reizē- nepraktisko tērpu numuru sistēmu un atklāšanas viesu izvēli (precīzāk- ‘ vajadzīgo’ cilvēku trūkumu).

Andra Andžāne

Mareunrol' s

Mareunrol' s

Līga Banga

Edīte Treija

Elīna Siliņa

Keta Gūtmane

Jānis Šnē

SALT- Indra Salceviča

Evija Berga

Visi foto: Aiga Rēdmane

 

Viens komentārs

Ivo  on May 23rd, 2012

Gūtmanes tērps spēcīgs!

[Reply]

Atstāt komentāru