Jaunaudzes jūra

Meža gars

Meža gars

LMA modes dizaineru skates, manuprāt, ir vieni no visskaistākajiem svētkiem. Lai cik fiziski ir nogurdinoši sakoncentrēt visu savu uzmanību uz 2,5 st garu non-stop modes prezentāciju, apetīte aug ēdot.

Jūs kā tikpat apsēsti modinieki, jau būsiet dzirdējuši, ka kolekcijas šoreiz noritēja divu dienu garumā. Pirmajā visi visi, otrajā – žūrijas izraudzīti labākie. Ja ir tāda apetīte kā man, nepietiek tikai ar otro dienu un jaredz viss. Pieejamībai, arī biļešu tirdzniecība un tiešraide internetā. Tā, ka mode jau klauvē pie namdurvīm, kas priecē ārkārtīgi.

Meža gars

Rezumējot: līmenis ļoti, ļoti dažāds un nemainīgi- neiztiekot bez pāris pērlēm pirmajos kursos, atkal izceļas pēdējo kursu studenti (izglītības nepieciešamība!!). Un tieši tādēļ, ka tie ir atšķirīgāki un vairāk tikuši prom no vienotā LMA stila.

Lai kā būtu- te arī manas un Aigas piezīmes par to, ko redzējām.

Meža gars. Visas skates pirmā daļa, kas izbiedēja ne pa jokam. Jo- nekonsekvence rokrakstā, nav autoru vārdu - nezinošiem jau šķita, ka šī arī būs lielā skate. Izrādijās, prelūdija ar dabas tēmas uzstādījumu

Anete Krišjānova, kolekcija "Kendo". Tīra, skaidra un lakoniska kolekcija. Priecīgi skatīties pēc samudrītas " Meža gara" daļas.

Anete Krišjānova "Kendo" - pievērsiet uzmanību biksēm, kuras veido improvizēta svārku ilūzija.

Laima Ūdre " Skafandrs". Novēršam uzmanību no galvas rotas un pievēršamies krekla piedurknēm un visa koptēla formai 🙂

Zane Prokofjeva "Maska". Visa kolekcija kā ilūzija par modelēm, kas ievīstītas papīra tūtā.

Simona Veilande "2011.g. valsts tautas skaitīšana". Lieliska detaļa- matu jūra.

Baiba Litiņa "Piejūras klimats". Tik viegla un sievišķīga kolekcija bez pārlieku liela salduma un ar interesantām detaļām, ka elpa ciet!

Baiba Litiņa "Piejūras klimats".

Evija Berga, kolekcija " Mājas, kur atgriezties".

Evija Berga, kolekcija " Mājas, kur atgriezties".

Reinis Ratnieks, kolekcija "..." Lūk, tas bija patiess pārsteigums! Man likās, ka man ir sava versija par to, ko dara Reinis. Un labi vien, ka man nebija taisnība. Jo šis 21.gs. džentelmenis, pat garajā veļā, ir ļoti aizraujošs tēls. Un apģērbs- laba atlase un nepārdozēšana, lai parādītu " visu ko māku"! ne par daudz, ne par maz. Bravo!

Reinis Ratnieks, kolekcija "..."

Reinis Ratnieks, kolekcija "...". Šo apvienoto uzvalku, Reini, lūdzu arī sieviešu izmēros. Vēlos to izvēlēties par savām jaunajām mājām!

Sabīne Skarule " Tikai pēc Jums". Ļoti duāla pēcgarša. Jā, dēļ Gotjē 2003.g. un Līgas Bangas radītā.

Marika Džule, kolekcija "T h r e e". Jāatzīst, pirmajā reizē skatoties, nebiju stāvā sajūsmā un, tomēr, redzot to vēl un vēl- tā visai mistiski ierauj. LMA studentiem neraksturīgs vieglums un konsekventa kolekcija. Ļoti, jā!

Marika Džule, kolekcija "T h r e e"

Marika Džule, kolekcija "T h r e e"

Kristiāna Kalniņa "Kaleidoskops" . Aodruka, apdruka- vai tā ir individuāli veikta?

Arvils Linde " Viss ir viens". Tīri, lakoniski un ak, šie vīriešu svārki !

Arvils Linde " Viss ir viens"

Arvils Linde " Viss ir viens"

Ineta Urtāne, kolekcija "Nomad"- lūk, ja drapē, tad drapē pamatīgi; ja nepareizi- tad lai ta, ka iekož acīs. Reāli, varbūt šis- tas par daudz, bet gana aizraujoši tapat.

Ineta Urtāne, kolekcija "Nomad"

Elīza Ceske - Feldmane un faktūru slāņi. Taktilam un vizuālam priekam.

Elīza Ceske - Feldmane, kolekcija "Utopija"

Andra Andžāne, kolekcija "ET.NO". Stāsts par ceļotāju nākotnē, kurā luksus ir dabiskie materiāli un tad nu viņs izlīdzās ar visu- un nedomājot it kā uzvelk visu. Te atrodami arī etnogrāfiski elementi.

Andra Andžāne, kolekcija "ET.NO"

Jānis Šnē, kolekcija " Arctic". Protams, protams, te nu visa zāle elsa un pūta. Latviešu Rick Owens versija ar dramatismu no plastikāta ledus. Super! Un patīk tik loti kā pats iespējamais iedvesmas avots. Galvenais, lai 2. kursa talantīgā studenta galvā nesakāpj visuzinātaja sajūta, bet gan tik uz augšu- tajā pat stikla kalnā 🙂

Jānis Šnē, kolekcija " Arctic".

Jānis Šnē, kolekcija " Arctic".

Edīte Treija, kolekcija "Kalitāns". Arī te atmodās zālē aizmigušie. Modīgais albīnes tēls kā pasaku fejas. Tikai feju apģērbs nav no mazo meitenu garderobes, bet gan ārkārtīgi sievišķīgs un norūdīts. Dodiet jel pasaules zeltu un gaidam, kad arī šis būs pieejams tirdzniecbā. Vai varu reklamēt un teikt, ka " Paviljonā"?

Edīte Treija, kolekcija "Kalitāns".

Edīte Treija, kolekcija "Kalitāns".

Edīte Treija, kolekcija "Kalitāns".

Edīte Treija, kolekcija "Kalitāns".

Un kā gan lai te lepnumā nenogāžas no krēsla!? ” Mēs esam vareni, diženi un raženi,” reiz teica Vaira un nekas, ka citā kontekstā.

Visi foto: Aiga Rēdmane

Atstāt komentāru