Par ķirsīti uz kūkas

MAREUNROL’S

Zinu, ka labais stils nav stāstīt stāstu no tā beigām. Un tomēr kā gan nerunāsi par kūkas ķirsi ja tas valdzina vairāk par pašu kūku! Šajā gadījumā – par RFW noslēguma skati, par MAREUNROL‘S Operā.

Pati pasākuma norises vieta (krāšņā Opera), ‘iesildošā’ kora Kamēr ekspresīvais dziedājums un līdzbeidzot neformāla skate un iespēja apčamdīt ik tērpu- lika ceļu mājup pavadīt vismaz 10cm lidojumā virs zemes. Pierādījums, ka bez ražošanas sausais atlikums nav cenu zīme, bet ir iespējama patiesa mākslas bauda. O jā!

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

Šo kolekciju MAREUNROL‘S autori Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops jau pirms laika atrādīja Parīzes modes nedēļā (pirmais LV zīmols oficiālajā programmā!) un tā stāsta par laiku, kurā padomju režīma dēļ radošajiem cilvēkiem nācās meklēt jaunus veidus kā izpausy savu sistēmai neatbilstošo viedokli. Un te ik apģērba detaļai ir sava nozīme un sava jēga bez estētiskā. Par to citēšu pašus dizainerus, kuri man “Pastaigas” septembra numuram to precīzi skaidroja.

“Pirmajā mirklī šķiet, ka šajā periodā nav nekas tāds, kas mūs valdzinātu. Mēs gan bieži iedvesmojamies no tā, kas mums šķiet nepievilcīgs. Rokot dziļāk, pamanijām, ka šajā laikā bija cilvēki, kas liriski cīnījās pret režīmu, pret sabiedrībai uzspiestajām vērtībām un ideāliem. Šie cilvēki un darbības mūs uzrunāja un kalpoja par pamatu kolekcijas stāstam.”

Noskaņai klausamies skates skanu ceļiņu!

MAREUNROL’S pašu apdrukas audums

MAREUNROL’S : “Kolekcijas viens no galvenajiem uzsvariem ir ādas apģērbi, kurus veidojām sadarbībā ar ādas apstrādes kompāniju Daiļrade RC, izmantojot Latvijā 80. gados populāro karstspiedes tehniku.” Te- klasiskā Rīgas ainava ko tik bieži varējām savulaik skatīt uz ādas bloknotu vākiem. Domājams, ka aizvien kas tāds ir pieejams mūsu suvenīru veikalos. Šis motīvs atkārtojās arī modeļu apavos.

 

 

 

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S: “Kapuces vējā simbolizē pretošanos valdošajam spēkam, kamēr indivīdu cīņa pret to, enerģija un gribasspēks aug aizvien lielāks.”

 

 

 

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S: “Šļakatām līdzīgie objekti, kurus veidojām sadarbībā ar tēlnieku Ginteru Krumholcu, nāk no tradīcijas, sagaidot jauno gadu, liet laimes.”

 

 

 

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

Jautājot kādēļ dizaineru veidotajos apģērbos vienmēr ir manāma kustības klātbūtne, kad šķietams vējš ir pacēlis mēteļa apakšējo malu, dizaineri skaidro: “Tie ir stāsti par Latviju, kur turpinot Epizode 1 tēmu mēs vairāk centāmies uzsvērt tēlniecisku objektu monumentālo sajūtu. Mums patīk fiksēt mirkli, nejaušus notikumus, sekundes simtdaļas.”

 

 

 

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

Paldies MAREUNROL’S !

MAREUNROL’S

Visi foto: Aiga Rēdmane

3 komentāri

Ilona Bogdane  on November 5th, 2012

Lielisks raksts/Reportāža. Apsveicu.
Un, protams, Aigas Redmanes foto ir izcili.

[Reply]

Linda  on November 5th, 2012

Jā, nu, te reiz ir pārdomāta – pārliecinoša kolekcija. Gan dizains, gan savs skatījums. Nav šaubu, tā kā ir, bija iecerēts, un ir izdevies. Vai patīk vai ne, tas jau gaumes jautājums, bet nav šaubu par kvalitāti.

[Reply]

ginta_b  on November 5th, 2012

Un jautaajums, vai visu sho var arii nopirkt, vai tik tas taa loti exkluziivi tiks saglabaats un daziem draugiem izdaliits….. Par skaistumu nav ne mazaako saubu te…par idejaam….oh super, bet vai tik te nelien aaraa mazliet uzpuusts burbulis, sak taada masu hipnoze, forsh it kaa kad isiem patiik, un tomeer, ceru, ka tas viss ir pieejams tiem, kas grib, jo ir skaisti nevis tikai jo ir mareunrols….. Kgan buut ziimola kulta statusaa noteikti ir taada dievishkjiiga sajuuta….lai veicas…. Man kaa viirieshu modes piekriteejai ljoooti gribeetos tos shortus, loti loti loti…. Bet kaa?

[Reply]

Atstāt komentāru