Pludmales un citi modes grēki

Hei hei!

Prieks atkal tikties tepat, vecajā, jau iesildītajā vietiņā. Ne vien blogā, bet modes degpunktā- Riga Fashion Week Rīgas mākslas telpā. Šoreiz būšu slinkāka, un ar stingrāku atlasi, un rādīšu vien to, kas ir patiešām sasildījis pēc modes kāro sirdi.

Riga Fashion week pirmās dienas favorītu izlasē: nedaudz pieklājīgāks kļuvušais zīmols Sin On The Beach, sievišķīgais M- Couture un pārsteigums no QooQoo.

m_DSC_6847Sin On The Beach zīmols ir aizņēmis Latvijā un vispār tik pieklusušo peldkostīmu modes lauciņu. Proti, kvalitatīvo un modīgo segmentu, kas nenozīmē vien pāris vienkrāsainus trīstūrīšus ķermeņa aizklāšanai. Pērn zīmols prezentēja peldkostīmu kolekciju, kas patiesi aizstāvēja savu “grēka” nosaukumu- melni kopējie peldtērpi ar eksotiskām džungļu apdrukām, pantērām un citiem iemītniekiem- eksotisks dumpis. Šogad tās ir liriskākas un maigākas apdrukas, arī krāsas daudz tipiskākas peldtērpiem. Maigākam dumpim?
m_DSC_6779
m_DSC_6789 m_DSC_6792 m_DSC_6801 m_DSC_6803 m_DSC_6831 m_DSC_6838 m_DSC_6843 m_DSC_6853 m_DSC_6856

Lai vai kā, jūsmoju par galvas lakatiņiem, cepurītēm un to, ka funkcionāli ir padomāts par peldkostīmu stingrāku krūštura daļu. Bet, lai gan pēc skates vīrieši jūsmoja par peldtērpu caurspīdīgumu un plānumu, manī tas izsauc bažas- cik daudz reālās ne-modeles spēs tādu uzvilkt un vai būs gatavas pēc peldes ar augsti paceltu galvu to valkāt, zinot cik atklājošs tas ir kļuvis.

M-Couture anii 10Ar M- Couture garadarbiem iepazinos salīdzinoši nesen un par to jau pamanījos izziņot “Pastaigas” lasītājiem. Šis ir tas gadījums, kad modē neiesaistītie (tieši izglītības ziņā) iemēģina roku modes dizainā. Esmu absolūti skeptiska par šādiem gadījumiem, bet M-Couture spēj to apgāzt. Proti, M-Shop ( Jūrmalas modes veikals, kura tirdzniecībā LV dizaina preces) saimniece sākumā ļoti klusiņām un atturīgi veikalā sākusi piedāvāt savus izstrādājumus. Bet līdz ar pieaugošo pieprasījumu, tagad viņa ir RFW dalībniece. Priecē, ka dizainere it nemaz netiecas pompozi sevi tagad dēvēt par ‘dizaineri’ , bet gan nosvērti darīt to, kas patīk un kā izsrādās- izdodas.

M-Couture anii 01 M-Couture anii 02 M-Couture anii 03 M-Couture anii 05 M-Couture anii 07 M-Couture anii 08 M-Couture anii 09 M-Couture anii 11M- Couture rokraksts ir absolūti pretējs LV modes vidē raksturīgajam. LV dizaineriem vienmēr pakausī ir jaušama tendence ‘samudrīt’ dizainu, girezumus, audumu un tādējādi nedaudz sabojāt un par smagnēju padarīt it visu. Bet M- Couture rokrakstā bez sievišķīgā maiguma (siluetos, materiālos un izjūtā)  ir netipisks vieglums, kurā dizains ir nepiespiests un lieki nesarežģīts. Tāds, kuru var valkāt un gribas valkāt biežāk kā vien reizi. Tāds, kuru var kombinēt un kombinēt, un ikreizi mainīt tēlu. Bravo!

qooqoo anii 02QooQoo prezentācija Kaņepes Kultūras centrā bija mans personīgais pārsteigums. Zīmols zināms kā atraktīvu apdruku demonstrētājs jauniešiem, šoreiz paaudzies un izaicinājis pats sevi. Spēju novērtēt zīmola stilu, košās krāsas, formas un apdrukas, bet manā garderobē tas reti kad iezagsies, bet šoreiz- gribās pa daļiņai no it visa.qooqoo anii 01 qooqoo anii 03 qooqoo anii 04

IMG_7325 IMG_7321 IMG_7315 IMG_7311Prieks, ka Aļona Bauska šoreiz ir eksperimentējusi ar piegriezumiem un radījusi jaunas, neredzētas formas; eksperimentējusi ar apdrukām, kas vairs nav tikai kliedzoši ziedi, zvēriņi vai tonālas krāsu gammas; eksperimentējusi ar dažādiem audumiem. Tagad ir tas mirklis, kurā varam sākt runāt ne tikai par apdruku, bet arī par dizainu.

90to garā notikusi spēlēšanās ar citu zīmolu logotipiem, aiziejošām LV naudaszīmēm, parafrāzēm par ‘urlām’ legingos, bomber jakās u.c. Asprātīgi, efektīgi, bet nekliedzot tik skaļi, lai ausis kristu ciet 🙂

IMG_7331 IMG_7339 IMG_7340 IMG_7352 IMG_7351 IMG_7349 IMG_7342 IMG_7341

Foto: M- Couture, Sin On the Beach- Aiga Rēdmane; QooQoo- Aiga Rēdmane & Marc Litvyakoff

 

 

 

 

3 komentāri

Iveta  on October 31st, 2013

Patīk, patīk man viss sievišķīgais. Skatos tendence uz visu gaišo, man pašai tīkams viss tumšs…pat idejas galvā grozās tumšos toņos! Moods vainīgs, vai vienkārši katram savs?
QooQoo šoreiz tiešām asprātīgi, khe…hm…žēl, ka neesmu pircējs.
(manī šēž tāda pieticība, neko kliedzošu nespēju uzvilkt, veh….).
Anita, es nenolaižu degunu, par “dizaineriem” bez izglītības. Patiesībā ir tā, ka sevi saukt tādā vārdā ir tiešām smagi (vārds dizainers: ir jānopelna), jo tas ir vienkārši entuziasms un sirdsdarbs:)

[Reply]

samanta  on October 31st, 2013

negribétu piekrist ka M couture ir kaut kāds svaigums LV modē. manprāt REDsalt šaja virzienā jau strāda treso sezonu … un arī Jansone ar griezumu sarezgitibu nemaz neparspīlē. QooQoo labas jakas un asprātīgas uzdrukas , bet legingi nekomplimentē sieviesu figurām.. un ko lai saka par peldkostimiem? parasti tiem ir savi fashion week, lidzīgi ka veļām,kāzu kleitām un bērniem. tikai LV ir iespējams parādīt fashion weekos visu, mazliet no bērniem, mazliet no kāzu kleitām , veļas un augstās mākslas.

[Reply]

Alexiteaph88  on May 26th, 2019

Hey..
Anybody home???

Can’t find any URL.
Tnx

alexey8939.Albup@163.com

[Reply]

Atstāt komentāru