Divas visgaidītākās modes skates!

Jāatzīst, ka Rīgas Modes nedēļas organizatori ļoti labi sastādījuši skatēm plānu un tortes ķirsīti atstājot uz pašām beigām. Nebūs melots, ka ļoti lielai daļai (tostarp arī man) divas modes skates bija modes radara centrā- Jānis Šnē un MAREUNROL’S. Divi atšķirīgi, bet tomēr domāšanas virzienā līdzīgi zīmoli. T.i.- mainot valkājamā apģērba nozīmi.

Janis Sne anii 11Jānis Šnē, vēl LMA students, bet ja nesapņoju, tad jau otro reizi Riga Fashion Week dalībnieks. Priecājoties par tik agrīnu apņēmību un drosmi veidot kolekcijas, spiežam virtuāli roku. Lai gan šī modes nedēļa demonstrē tērpus nākamā gada pavasarim/ vasarai, pieņemu, ka Šnē ir pielāgojies pavasara vēsajai laikapstākļu zonai. Un lai tā arī būtu. Pati kolekcija šķita konspekts par Jāņa Šnē iepriekš ‘sastrādāto’ – ledus lauskas no plastikāta, atklājošie ģeometrisko aplikāciju tērpi un jakas, kas atgādināja reiz par vīriešu kolekcijā (Ledus?)  demonstrēto. Cita interesanta opera, cita uztvere un citai auditorijai. Prieks, ka tika dota iespēja un laiks, kur iztēlei atsperties un pasapņot.

“Dofa”stāsta par jauno paaudzi, kas ir pazudusi starp šīm divām pasaulēm (cilvēcīgo un mākslīgi radīto), par laiku, kad viss digitālais sniedz lielāku prieku un gandarījumu nekā reālā dzīve. Ir viegli pazaudēt sevi, kad tu vairs nezini, kas ir īsts, un kam var ticēt? Kas esi tu pats? Nebaidies būt savādāks, baidies būt viduvējs!

Arī Jānis jūsmo par Iris Van Herpen

Janis Sne anii 08Jānim patīk arī apspēlēt vienu no galvenajiem sieviešu garderobes elementiem- apaviem, proti, tos padarīt ekscentriskus un ekstravagantus, un likt modelei atrasties padsmit centimetrus virs zemes. Šoreiz mirdzoši un spilgti, un liek nonākt pie lielā BET. Bet- tie bija tik spilgti, ka novērsa uzmanību no tērpiem, tie bija tik augsti, ka skatītājiem lika drebēt par modeļu potītēm. Tā visā skates garumā baudu un sajūsmu nomainīja satraukums un stress.

Attēlos- mani favorīti->Janis Sne anii 04 Janis Sne anii 10 Janis Sne anii 09 Janis Sne anii 07 Janis Sne anii 06 Janis Sne anii 05 Janis Sne anii 03 Janis Sne anii 02

Janis Sne anii 12

MareunRols anii 01
MareunRols anii 23Domāju, ka par zīmolu MAREUNROL’S man vairs nav jāiepazīstina. Tas ir zīmols, kuru zin arī jomā neiesaistītie un zīmols par kuru lepojamies. Un tas ir jo īpašs lepnums, ka jau divas sezonas MAREUNROL’S aplaimo arī vietējos skatītājus ar savām skatēm Rīgas Modes nedēļā. Protams, šīs skates nav tikai tērpu parādes- tie ir veseli uzvedumi. Sākot ar to, ka uz šo kolekciju aicināja citi ielūgumi, to nepieteica pompozā RFW ‘balss’, tajā tika izmantota ‘oriģināls un īpaši radīts’ skaņu celiņš, un tajā tika izmantotas arī gaismu maiņas iespējas kā arī scenogrāfisks ‘šļakatu’ motīvs. Skate, kas sniedza gandarījumu un baudu skatīties, skate, kas atgādināja, ka stāsts nav par lookbook’ a atrādīšanu, bet gan izrādi, zīmola koncepcijas eksponēšanu. Kvalitāte (gan dizaina, gan izstrādes) nav pieminama, jo tā šķiet tāpat loģiska.

Gribētos, lai arī citi padomā par šīm it kā pavisam ierastajām lietām- modeļu pozas/gaita un tipāži, skaņu un gaismu. Tas nav tik daudz, bet rada sajūtu par citu telpu, citu pasauli. Pasauli, kurā tev ļauts ielūkoties.

2014.g. pavasara/vasaras sezonas “Epizode 3: A man in the splash” kolekcijas stāsts ir par mistisku un sirreālu noskaņu, kas ielaužas ikdienas realitātē. Par sajūtām, kas svārstās starp haosu un stabilitāti, ierasto un neierasto, starp kontrastu dažādām galējībām.

Lai cukurs neaizlipina Jums ausis, lai iet bilžu parāde->MareunRols anii 03 MareunRols anii 04 MareunRols anii 05 MareunRols anii 06 MareunRols anii 07 MareunRols anii 08 MareunRols anii 09 MareunRols anii 10 MareunRols anii 11 MareunRols anii 12 MareunRols anii 13 MareunRols anii 14 MareunRols anii 15 MareunRols anii 16 MareunRols anii 17 MareunRols anii 18 MareunRols anii 20 MareunRols anii 21 MareunRols anii 22 MareunRols anii 24Visi foto: Aiga Rēdmane

2 komentāri

unika  on November 4th, 2013

Tas vnk ir noziegums pret McQueen daiļradi. Protams visu cieņu zaļajam kas mēģina savus spēkus modēw, bet nu tik brutāli ņemt un kopēt ir vnk tizli. Sorry Jāni, sāc meklēwt sevi nevis kā labāk atrādīt pagātni… ļoti nepatika

[Reply]

Raps  on September 28th, 2014

Chime, I love love LOVE your hair. I too am natural and prfeer to stay natural. God didn’t make no mistake when he created our hair this way so there is nothing to be a shamed of. I feel if black people are ashamed of their hair, then they are ashamed of god. In fact, black people don’t know, but our hair is actually HAIR while others have FUR on thier head. Its TRUELY a blessing from GOD. We can do some many things with our hair that others can’t with theirs. Our hair spirals up while others have limp hair. Its lifeless. There is more to it, and I can’t remember all I read, but it makes me one VERY proud black female. I’m going to look at your first video (and so on) so I can get my hair as long and beautiful like yours. Right now I have a medium fro. And as soon as I can, I’m going to get my hair braided so it can grow a little faster. It does, ya know? Anyway, keep doing what you’re doing and continue to stay black and proud Chime. You’re beautiful girl!!!

[Reply]

Atstāt komentāru